تبلیغات
چارکلمه حرف حساب - پاسخی به یک دوست
شنبه 30 مرداد 1389

پاسخی به یک دوست

   نوشته شده توسط: سجاد قبادی    

سلام
امشب که بلاگو چک می کردم دیدم یکی از دوستان،که از علاقه من به مصدق با خبر بوده، یک خبر از رجانیوز برام لینک داده که درباره مرحوم مصدقه و درباره اینه که آقای فلسفی در یکی از خاطراتشون نقل کردن که مرحوم مصدق گفته برای من مسلمون و بهایی فرقی نداره !!
و اینکه حضرت امام هم در مورد ایشون گفتن او هم مسلمان نبود!
حالا نمیدونم چرا اینو فرستاده و اصلا میدونسته که من چه جنبه هایی از شخصیت مصدقو دوست دارم یا نه؟
در هرصورت خواستم چندتا نکته رو براش یاد آوری کنم
1. من درمورد اعتقادات مذهبی مصدق بحثی ندارم و حرف امام از قبل برام حجت بوده!! و صرفا بحث وطن پرستیشه که منو به خودش جلب می کنه!
2. باید دید اون جمله رو مصدق در چه زمانی گفته که با توجه به این موضوع 2 تا بحث مطرح میشه!:الف. این که درشرایطی که تمام اطرافیان شاه رو بهایی ها گرفتن هر انسانی ممکنه به مصلحت اندیشی بیفته و اون حرفو بزنه و خودمونم میدونیم که مصدق اونقدر قدرت روحی نداشت که بخواد جلوی دربار بایسته و گرنه سرنوشتش اون نمی شد ب.باید مدنظر قرارداد که از زیر پتو بودن مصدق معلومه سالهای آخرش بوده و دیگه از روحانیت دل خوشی نداشته و اگه انصاف بدین هرکی دیگه هم بود ممکن بودجواب سربالا به درخواست یه روحانی بده!
3.این قضیه از طرف یه روحانی نقل شده که خودمونم میدونیم که زوحانیت سرقضایای آقای کاشانی از مصدق بدش میاد پس احتمال مغرضانه بودن این بحث هست!
بازم اگه نکته ای بود میگم ایشالا
پ.ن. لینک خبر:http://www.rajanews.com/detail.asp?id=58867


برچسب ها: دریافت ذهنی ، گفتمان ،